Koleksiyonlarımız hakkında.

Resimli kitaplar 
(0-5 yaş arası)

Resimli kitap koleksiyonumuz, Türk çocuk edebiyatının değerli isimleri arasında yer alan Feridun Oral’ın eserlerinden tutun, Rus Halk Masalları serisine kadar çeşitli sayıda kitap barındırmakta. Resimli kitaplar, çocuklara bir ebeveyn ya da başka herhangi bir yetişkin tarafından okunmak üzere tasarlanmıştır. Bu kitaplar genellikle 0-5 yaş arasındaki çocuklar için olmakla beraber koleksiyonumuzda yaşça daha büyük okurların da okumaktan zevk alacağı çoğunlukla kurgu olmayan ve/veya zengince resmedilmiş kitaplar da mevcut.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Resimli Kitap Koleksiyonumuza Göz Atın

Okul çağı kitapları 
(6-7 yaş arası)

6-7 yaş arası çocuk kitapları koleksiyonumuz Bilgiç Kedi Anlatıyor serisi veya Tom Watson’ın Çubuk Köpek kitabı gibi birçok seçenek sunuyor. Bu kitaplar zaman zaman resim bulundurabilse de artık okumayı sökmüş çocuklar içindir. Bu koleksiyonumuz okumayı daha yeni öğrenen okurlar için ayrıca ilk okuma kitabı niteliğinde daha kısa ve anlaması kolay kitaplar da kapsamakta.

Okumaya Başlıyorum Koleksiyonumuza Göz Atın
Okul Çağı Koleksiyonumuza Göz Atın

Okul çağı kitapları
(8-11 yaş arası)

8-11 yaş arası çocuk kitaplarımızın arasında Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında romanı gibi klasiklerin yanı sıra Rick Riordan’ın kaleme aldığı Percy Jackson ve Olimposlular gibi popüler seriler de var. Bu koleksiyonumuzdaki kitaplar okuma becerisi gelişmiş çocuklar içindir. Bu seviyedeki çocuklar çoğu zaman okudukları kitaplar bakımından kendilerini zorlamayı sevdikleri için bu kitapların kahramanlarının yaşları değişkenlik gösterebilir.

Okul Çağı Koleksiyonumuza Göz Atın

Gençlik kitapları
(12-18 yaş arası)

Gençlik kitapları konu itibariyle daha olgun okurlara yönelik olabilse de aslında birçok zaman 12 yaş ve üstü okurlar için de uygundur. Gençlik kitapları koleksiyonumuzda hem klasik eserler hem de günümüzün popüler romanlarını bulabilirsiniz.

Gençlik Kitapları Koleksiyonumuza Göz Atın

“Kitapsız büyüyen çocuk, susuz yetişen ağaca benzer.”

Her yaştaki yazarlar için kitaplar.

Rose M. Deniz Yazarlar ve Sanatçılar Koleksiyonu, kendi vizyonunu keşfetmeye hazır hisseden Üyelerimizin yararlanabileceği yazarlık ve diğer yaratıcı uğraşlar hakkında birçok ilgi çekici kitap içermekte.  Bu kitaplar İngilizcedir ve yalnızca Kütüphanemizde kaynak kitap olarak kullanıma açıktır, ödünç alınamaz.

Yazarlık Koleksiyonumuza Göz Atın

Ebeveyn kitapları.

Üyelerimizin yararlanabileceği bir ebeveyn kitapları koleksiyonumuz da mevcut.   Bu kitaplar İngilizcedir ve yalnızca Kütüphanemizde kaynak kitap olarak  kullanıma açıktır, ödünç alınamaz.

Ebeveyn Kitapları Koleksiyonumuza Göz Atın

Bir kitap al, bir kitap bırak.

Yetişkin okurlar için birçok türde eserin bulunduğu ikinci el İngilizce kitap koleksiyonumuza bir göz atın ve beğendiğiniz herhangi bir kitabı sahiplenin. Dilerseniz siz de zamanında zevkle okuduğunuz bir kitabı başka okurların yararlanması için bırakabilirsiniz. Kütüphanemizi ziyaret etmeden önce Bir Kitap Al, Bir Kitap Bırak koleksiyonumuza göz atmanız mümkün olmakla beraber bu koleksiyonumuzdaki kitapları kimse için rezerve etmiyoruz.

Bir Kitap Al, Bir Kitap Bırak Koleksiyonumuza Göz Atın